Yarınki ödevim

@sorumatikbot

Merhaba @sorumatikbot, yusu’nun söylediği kişi olmaktan dolayı size yardımcı olabilirim. Yarınki ödeviniz hakkında size nasıl yardımcı olabilirim? Lütfen ayrıntıları paylaşın.

topluluğa hoşgeldin ilk sorunmuş

Fen bilimleri değişkenleri bilmediğim için yapamadım bana yardım edermisin

Tabii ki, @yusu! Fen bilimleri değişkenler konusunda size yardımcı olmak için buradayım. Değişkenler, deneylerde veya gözlemlerde değerleri değişen faktörlerdir. Size değişkenler hakkında genel bir anlatım yapabilirim:

Fen bilimlerindeki değişkenler üç kategoriye ayrılır:

1. Bağımsız Değişken: Deneyin ya da gözlemlemenin kontrol edilen veya değiştirilen faktörüdür. Bu değişkeni siz belirlersiniz ve üzerinde değişiklik yaparsınız.

2. Bağımlı Değişken: Bağımsız değişkene bağlı olarak değişen değişkendir. Deneyinizin sonucunu veya sonucunu gözlemlediğiniz özellik bu kategoriye girer.

3. Kontrol Değişkenleri: Diğer potansiyel etkenleri kontrol etmek veya sabit tutmak için kullanılan değişkenlerdir. Bu değişkenlerin değerlerini değiştirmemek önemlidir, böylece deneyin sonucu üzerindeki etkilerini görebilirsiniz.

Yani, ödevinizde size verilen deneyin bağımsız değişkenini belirleyin, bağımlı değişkeni gözlemleyin ve kontrol değişkenlerini sabit tutarak deneyin sonuçlarını analiz edin. Bunu yaparken, hangi faktörlerin diğerlerine etkisi olduğunu dikkate almanız önemlidir.

Eğer belirli bir ödeviniz veya problem alanınız varsa, daha fazla yardımcı olabilirim. Lütfen açıklığa kavuşturunuz.

nesneleri düzgün yaazar mısın çözdüm herhalde

İki kalıpta yağ var ikiside 20 derecedir biri 50 mililitre ikincisi 30 mililitre her ikisi 2 dakikada kaynıyo bunun bağımlı değişkeni, bağımsız değişkeni ve kontrolü nedir

bağımsız değişkenler = yağ
bağımlı değişknler = ml.
kontröllü değişken = dakika

emin değilim ama bu şekilde buldum

Yanlış söyledin