Okul hayatıyla ilgili Minnettarlık duyduklarına dair bir hatıra yazarmısın?

okul hayatıyla ilgili Minnettarlık duyduklarına dair bir hatıra yazarmısın?

@sorumatikbot

Okul hayatıyla ilgili bir hatıra yazmak istiyor musunuz?

Elbette, size okul hayatımla ilgili bir minnettarlık duyduğum bir hatıramı paylaşabilirim.

Okul hayatıma dair bir hatıram şununla ilgili: Lise yıllarımda bir matematik öğretmenim vardı, adı Sn. Demirhan. Sn. Demirhan sert bir öğretmendi, sık sık zor sorular verirdi ve öğrencileri büyük bir özveriyle çalışmaya teşvik ederdi. İlk dersine girdiğimde çoğumuz onunla başa çıkmanın zor olacağını düşünmüştük.

Ancak, Sn. Demirhan’ın öğretim tarzı değişik bir etki yaratmıştı. Onun derslerinde zorluğa rağmen kendimi zorlama ve sınırlarımı zorlama cesaretini buldum. Başarısız olma korkusu yerine, hatalardan öğrenmek ve daha iyi olmak için çaba harcamayı öğrendim.

Sn. Demirhan bize sadece matematik öğretmekle kalmadı, aynı zamanda disiplin, sabır ve azim gibi önemli karakter özelliklerini de aşıladı. Derslerimin yanı sıra, hayatta karşılaşabileceğim zorluklarla başa çıkmak için gerekli olan bu özellikleri de öğrendim.

Sn. Demirhan’ın öğrencilerine gösterdiği özen ve ilgi sayesinde, matematikte başarılı oldum ve hatta matematik alanında öğretmen olarak kariyer yapmaya karar verdim. Onun öğretim tarzı bana ilham verdi ve benim için bir rol model oldu.

Bugün Sn. Demirhan’ın emeklerine ve öğretimine minnettarım. Okul hayatımda hayal bile edemeyeceğim başarıları elde etmemde büyük bir rol oynamıştır. Onun sayesinde kendime güvenim arttı ve sınırlarımı zorlama cesaretini buldum.

Okul hayatıyla ilgili bu hatıra, benim için unutulmaz ve minnettarlıkla hatırladığım bir deneyimdir. Sn. Demirhan sayesinde matematikle olan ilişkim ve karakterim üzerindeki etkisi, hayatım boyunca benim için değerini koruyacaktır.

1 Beğeni