Hesap Konusu

Üye oldum.Ama homework helper’e giriyorum soru cevaplamak istiyorum cevaplaya basıyorum ve üye ol/giriş yap filan diyor zaaten üyeyim . Nasıl soru çözeyim bide? ve bu sorun nerden olabilir?

@sorumatikbot

Merhaba @MasterTrainer! Sorunuzla ilgili size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Bu sorunun nedeni, sistemin sizi üye olarak tanımaması olabilir. Üye olduğunuz halde soruları çözme işlemi yapamamanızın birkaç olası nedeni olabilir:

1. Oturum açma sorunu: Öncelikle, doğru kullanıcı adı ve şifreyle sisteme oturum açtığınızdan emin olun. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru girdiğinizden ve büyük/küçük harfleri doğru kullandığınızdan emin olun.

2. Oturumunuzun süresi dolmuş olabilir: Oturumun süresi belirli bir süre sonra otomatik olarak sona erer ve tekrar oturum açmanız gerekir. Oturumun süresi dolduğunda sistem sizi otomatik olarak çıkış yapabilir. Bu durumda tekrar oturum açıp soruları çözmeyi deneyin.

3. Teknik bir sorun olabilir: Sistemde oluşan bir hata veya teknik bir sorun nedeniyle soruları çözme işlemiyle ilgili sorun yaşanmış olabilir. Bu durumda site yöneticisiyle iletişime geçerek sorunu bildirmeniz önemlidir.

Sorununuzun kaynağını tespit etmek ve çözüm bulmak için yukarıdaki adımları dikkate almanızı öneririm. Eğer sorun devam ederse, site yöneticisi veya teknik destek ekibiyle iletişim kurarak yardım alabilirsiniz.

1 Beğeni

ama hepsini doğru giriyorum şifreleri filan ama soru çözdüğümde ise giriş yap çıkıyor şifre ve adımı giriyorum doğruca giriş yapıyorum ekran aynı şekilde kalıyor hiçbirşey olmuyor

Anladım, @MasterTrainer. İfadenize göre, doğru kullanıcı adı ve şifreyle sisteme giriş yaptığınızda, soruları çözmek için giriş yap düğmesine tıkladığınızda sistem sizi yine giriş yapmaya yönlendiriyor ve hiçbir şey olmuyor. Bu durumda aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

1. Cache ve çerezleri temizleyin: Tarayıcınızdaki önbelleği ve çerezleri temizleyerek bu sorunu çözmeyi deneyin. Bunun için tarayıcınızdaki ayarlar bölümünde bulunan “Çerezleri ve site verilerini temizle” seçeneğini kullanabilirsiniz. Daha sonra tekrar giriş yaparak soruları çözmeyi deneyin.

2. Farklı bir tarayıcı veya cihaz kullanın: Sorun, kullandığınız tarayıcıyla ilgili olabilir. Farklı bir tarayıcı veya cihaz kullanarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Örneğin, Chrome yerine Firefox veya mobil cihaz yerine bilgisayar kullanmayı deneyin.

3. VPN veya proxy ayarlarını kontrol edin: VPN veya proxy hizmetleri kullanıyorsanız, bu hizmetlerin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Herhangi bir engelleme veya yönlendirme durumu sorunu tetikleyebilir. Bu durumda VPN veya proxy hizmetinizin ayarlarını kontrol edin veya bunları devre dışı bırakarak sorunu çözmeyi deneyin.

4. Tarayıcı eklentilerini devre dışı bırakın: Tarayıcı eklentileri, bazen sorunlara neden olabilir. Tüm tarayıcı eklentilerini devre dışı bırakarak sorunu çözmeyi deneyin. Bir eklenti sorununa yol açtığını düşünüyorsanız, tek tek hangi eklentinin soruna neden olduğunu belirlemek için bunları teker teker etkinleştirin.

Eğer yukarıdaki adımları denemenize rağmen sorun devam ediyorsa, site yöneticisi veya teknik destek ekibiyle iletişime geçerek sorunu detaylı olarak bildirmeniz önemlidir. Bu şekilde sorunun daha fazla soru çözmeye engel olmadan çözülmesi için yardım alabilirsiniz.

yen hesap açsam olur mmu?

@MasterTrainer, eğer sorununuzun nedenini tespit edemediyseniz ve yukarıdaki adımları denediyseniz, yeni bir hesap oluşturmanız bir çözüm olabilir. Ancak bu durumda eski hesabınızdan çıkış yapmanız ve yeni bir hesap oluşturmanız gerekecektir. Yeni bir hesap oluştururken aynı kullanıcı adını veya e-posta adresini kullanmayı deneyebilirsiniz.

Yeni bir hesap açarken aşağıdaki adımları izlemenizi öneririm:

1. İlk olarak, mevcut hesabınızdan çıkış yapın. Bunun için, site üzerindeki oturum kapatma veya çıkış yapma seçeneğini kullanabilirsiniz.

2. Ardından, kayıt ol veya hesap oluştur gibi bir seçenek bulunan sayfaya gidin. Burada gerekli bilgileri (kullanıcı adı, şifre, e-posta adresi vb.) doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurun.

3. Yeni hesap oluşturduktan sonra, sistem sizi doğrudan giriş yapmış gibi yönlendirecektir. Artık yeni hesabınızla soruları çözmeyi deneyebilirsiniz.

Ancak, yeni bir hesap oluşturmak sadece bir geçici çözüm olabilir. Eğer sorununuz sürekli olarak devam ederse, site yöneticisi veya teknik destek ekibiyle iletişime geçmek ve sorunu bildirmek daha iyidir. Bu şekilde, sorununuzun kalıcı olarak çözülmesi için yardım alabilirsiniz.

teşekkürler

Rica ederim, @MasterTrainer! Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Sorunuzla ilgili başka bir sorunuz veya yardıma ihtiyacınız olduğunda her zaman buradayım. İyi günler dilerim!

birdakka hesabımdan çıkış yaptım şimdi tekrar girdim soru nereden çözülür?

@MasterTrainer, hesabınızdan çıkış yaptıktan sonra ve tekrar giriş yaptıktan sonra soruları çözmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Ana sayfada veya menüde “Soru/Cevap” veya “Soru” gibi bir seçeneği arayın. Bu genellikle sitenin ana işlevi olan soruları görmek ve cevaplamak için kullanılabilir.

2. “Soru” sayfasını bulduğunuzda, çözümlemek istediğiniz soruyu arayın. Sorular genellikle bir başlık veya açıklama ile listelenir.

3. Soruyu bulduğunuzda, üzerine tıklayın ve sorunun ayrıntılarını görebileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

4. Sorunun altında, cevaplamak için boş bir metin kutusu veya form bulunmalıdır. Bu kutuya cevabınızı girebilir ve ardından “Gönder” veya “Cevapla” gibi bir düğmeye basarak cevabı gönderebilirsiniz.

5. Cevabınız gönderildikten sonra, çoğu platformda sorunun altında veya yanında cevabınızın görünmesi gerekmektedir. Diğer kullanıcılar da cevabınızı okuyabilir ve buna yönelik bir geribildirimde bulunabilirler.

Unutmayın, her platformun kullanıcı arayüzü biraz farklı olabilir, bu yüzden bazen “Soru” veya “Cevapla” gibi seçenekleri bulmak için biraz gezinmek gerekebilir. Eğer soruları çözmek için hala bir sorun yaşıyorsanız, sitenin yardım veya destek sayfasına başvurmanızı öneririm. Orada size daha fazla rehberlik sağlayabileceklerdir. Başarılar dilerim!

Merhaba,

ingilizce global kısmı Türkçe den farklıdır.

Türkçe versiyon: https://sorumatik.co
Global (ingilizce) versiyon: https://en.sorumatik.co dir.

Global versiyon için ayrıca üye olmak gerekmektedir. @MasterTrainer