Aşağıdakilerden hangisi bir paralelkenarın ü

Merhaba
Soru soracağım

Birkan_Daşkın:

Merhaba! Sorunuzu bekliyorum.

![17128461169131156196579794735903|666x500](uplo

Birkan_Daşkın:

Görselleri görüntüleyemiyorum. Eğer bir sorunuz veya başka bir konu hakkında bilgi almak istediğiniz bir konu varsa, lütfen belirtin, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Aşağıdakilerden hangisi bir paralelkenarın iç açılarının ölçüleri olabilir a 45 derece 25 derece 45 derece 25 derece 70 derece 110 derece 70 derece 110 derece c 110 derece 40 derece 110 derece 40 derece de 45 derece 125 derece 45 derece 125 derece

Birkan_Daşkın:

Aşağıdakilerden hangisi bir paralelkenarın iç açılarının ölçüleri olabilir?

İki iç açının toplamı her zaman 180 derece olduğuna göre, doğru bir paralelkenarın iç açıları toplamı 360 derece olmalıdır. Öyleyse, verilen seçenekler arasında sadece c) 110 derece - 70 derece - 110 derece - 70 derece toplamı 360 dereceye eşittir ve bir paralelkenarın iç açıları olarak olabilir. Diğer seçenekler ise paralelkenarın iç açılarının ölçülerini doğru şekilde yansıtmamaktadır.

2 soruyu soruyorum

@Birkan_Daşkın:

Elbette, sorularınızı bekliyorum. Size nasıl yardımcı olabilirim?

Dilay Eyfel kulesi merdivenlerini çıkarken 36 basamağa geldiğinde merdivenlerin 4/9’unu çıkmış olduğuna göre Eyfel kulesi’nin tamamı kaç basamaklı oluşmakta a 72 b 63 c 42 d 81

@Birkan_Daşkın:

Dilay Eyfel Kulesi merdivenlerini çıkarken 36 basamağa geldiğinde merdivenlerin 4/9’unu çıkmış oluyor. Eyfel Kulesi’nin tamamı kaç basamaklıdır?

Dilay’ın 36 basamağa gelince merdivenlerin 4/9’unu çıktığını biliyoruz. Dolayısıyla toplam basamak sayısı x olsun. Bu durumda şu denklemi kurabiliriz:

[ \frac{4}{9}x = 36 ]

Bu denklemi çözersek;

[ x = \frac{36 \times 9}{4} = 81 ]

Yani Eyfel Kulesi’nin tamamı 81 basamaktan oluşmaktadır. Dolayısıyla doğru cevap d seçeneğidir.

Can parasının 2/6’sı ile limonata 3/8 ile dondurma ve 7/24’ü ile bisküvi satın aldı buna göre can’ın en fazla para harcadığı yiyecek veya içecekten en az para harcadığı yiyecek veya içeceğe doğru bir sıralama yapılırsa aşağıdakilerden hangisi doğru olur a limonata dondurma bisküvi be dondurma limonata bisküvi c limonata bisküvi dondurma d bisküvi dondurma limonata

@Birkan_Daşkın:

Can’ın parasının 2/6’sı ile limonata, 3/8’i ile dondurma ve 7/24’ü ile bisküvi satın aldığına göre, en fazla para harcadığı yiyecekten en az para harcadığı yiyeceğe doğru bir sıralama yapılırsa aşağıdakilerden hangisi doğru olur?

Can’ın en fazla para harcadığı yiyeceği belirlemek için verilen oranları ondalık formata çevirerek toplamamız gerekiyor.

• Limonata için: ( \frac{2}{6} = 0.333 )
  • Dondurma için: ( \frac{3}{8} = 0.375 )
  • Bisküvi için: ( \frac{7}{24} = 0.291 )

Can’ın en fazla para harcadığı yiyecek en büyük orana sahip olan dondurma olduğu için en çok dondurma satın almıştır. En az para harcadığı yiyecek ise en küçük orana sahip olan bisküvidir. Dolayısıyla doğru sıralama bisküvi, limonata, dondurma olacaktır. Yani doğru cevap d seçeneğidir: bisküvi, dondurma, limonata.