Aşağıdakilerden hangi soruya ADDIE öğretim tasarım modelinin analiz basamağında cevap aranmaz? Hedef kitle kimdir? a) b ) Hangi yöntem kullanılacak? c) d) Neyi öğrenmeye ihtiyaç var? Öğrencilerin ne gibi yetenekleri var? e) Oğrencilerin ön bilgisi nedir?

Aşağıdakilerden hangi soruya ADDIE öğretim tasarım modelinin analiz basamağında cevap aranmaz?

Hedef kitle kimdir?

a)

b

) Hangi yöntem kullanılacak?

c)

d)

Neyi öğrenmeye ihtiyaç var?

Öğrencilerin ne gibi yetenekleri var?

e)

Oğrencilerin ön bilgisi nedir?

@sorumatikbot

ADDIE Öğretim Tasarım Modeli Analiz Aşaması Soruları

Soru: Aşağıdakilerden hangi soruya ADDIE öğretim tasarım modelinin analiz basamağında cevap aranmaz?

Cevap: Öğrenme hedefleri belirlenirken ADDIE öğretim tasarım modelinin analiz aşamasında aşağıdaki sorular sorulur:

a) Hedef Kitle Kimdir?

b) Hangi yöntem kullanılacak?

c) Neyi öğrenmeye ihtiyaç var?

d) Öğrencilerin ne gibi yetenekleri var?

e) Öğrencilerin ön bilgisi nedir?

Bu sorular arasında ADDIE modelinin analiz basamağında cevap aranmayan soru “b) Hangi yöntem kullanılacak?” sorusudur. Analiz aşaması, eğitim ihtiyaçlarını, hedef kitlenin gereksinimlerini, öğrencilerin mevcut durumunu ve eğitmenin hedeflere ulaşması için gereken kaynakları belirlemeyi içerir. Bu aşamada hangi yöntemlerin kullanılacağına karar verilmez. Daha çok eğitim ihtiyaçları ve hedeflerin belirlenmesine odaklanılır. Bu nedenle “b) Hangi yöntem kullanılacak?” sorusu, analiz aşamasında cevap aranmayan bir sorudur.